KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14378224
nr 1437 8224
Sten Ekendahl
(1897-1968), Sverige
Oljemålning, Ostronplockerskor. Signerad. Olja på duk, 57x93, yttermått inklusive ram: 71x107 cm
Sten Ekendahl, svensk bildkonstnär född 1897, död 1968.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 13 december 2021
kl 18:25:41
700 kr
1.200 kr
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
1.600 kr